Статті, документи



Статті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

















Подписаться на рассылку





Сучасний стан гірської рятувальної служби - рік 2017. Проблема, яка потребує розв'язання.



Основна проблема - повна неспроможність обласного керівництва ДСНС вирішувати будь-які проблемні питання гірських рятувальних підрозділів, нерозуміння специфіки роботи пошуку людей в горах.

Як наслідок відсутності необхідних реформ - гірські рятувальні підрозділи опинились в критичному стані. В період з початку 2012 року і по даний час через відсутність фінансування матеріально-технічна база не поновлювалась. Відсутні одяг, взуття, індивідуальне та спеціальне спорядження, засоби оперативного зв'язку, засоби транспортування потерпілих на різних формах рельєфу, альпіністське та інше спорядження.
Практика підбору кадрів для гірських рятувальних підрозділів через обласні управління ДСНС є неефективною і навіть шкідливою, що призвело до збільшення текучості кадрів та втрати кваліфікованих фахівців.

Відсутні єдина програма, центр підготовки та перепідготовки (проведення первинної підготовки) гірських рятувальників. При проведенні пошуково-рятувальних робіт погіршилася взаємодія з іншими гірськими підрозділами сусідніх областей, часто питання взаємодії між підрозділами вирішуються виключно за рахунок особистих взаємин між керівниками та рятувальниками цих підрозділів. Відсутність компетентного органу, який розуміє проблеми гірських рятувальних підрозділів, бачить шляхи їх вирішення і здатний підготувати відповідні нормативно-правові акти, призводить до того, що в кожній області, де є такі підрозділи, виникають свої (некомпетентні) бачення на подальшу їх діяльність.

Реформування гірських рятувальних підрозділів - це вимога реалій сьогоднішнього часу, це саме європейський курс розвитку країни, це вимога перш за все людей, які ходять в гори, займаються екстремальними та активними видами спорту, які потребують кваліфікованої та оперативної допомоги в горах. Змін потребує також прогресивна частина рятувальників, які хочуть умов для розвитку та підвищення своєї професійної кваліфікації.

Тема реформування гірських підрозділів піднімалась та обговорювалась на багато-чисельних міжнародних зустрічах та семінарах, засіданнях Президії Федерації спортивного туризму України та обласних Федерацій, чисельних фестивалях активного туризму, учасники яких звертались до керівництва ДСНС з пропозиціями щодо покращення рівня захисту та безпеки туристів.

Ці пропозиції базуються на рекомендаціях експертів, які були учасниками цих заходів, а також досвіді гірських рятувальників - наших зарубіжних колег з Польщі, Словачини, Автрії та Німеччини.
Однак звернення залишилися без відповідей.


Гірські рятувальники Івано-Франківської області

Взято зі статті "Концепція реформування гірської рятувальної служби в системі ДСНС України"



---------------------------------------

Серпень 2017 р




источник:







copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander