Статті, документиСтатті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

Подписаться на рассылку

Сповідь звинуваченого у «припущеннях»


Гірський рятувальник Ростислав Мартинюк 18 грудня 2017 р. поділився на Facebook думкою про реорганізацію Гірської пошуково-рятувальної частини Івано-Франківської області, що відбулася у липні-листопаді 2017 р.


Один високоповажний пан з ДСНС, аж цілий перший заступник начальника Управління, звинуватив мене в "тотальних припущеннях". Мовляв, вся моя критика бездіяльності керівництва Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, до якого в 2011 році "приліпили" гірських рятувальників,- це "банальні припущення".

На фото моя книжка рятувальника, а там - о диво ! - запис про останню атестацію, датований 2011 роком, як раз перед самим приєднанням до доблесного АРЗ СП.

Так от, з того часу, будучи рятувальником в Косові і Верховині, я не проходив жодних навчань чи атестацій, організованих загоном спецпризначення.

Пригадую, була така собі атестація Служби, яку організували пани генерали ДСНС з Києва, треба було давати відповіді на хитромудрі питання з пожежної справи, а також підтягнутись на поперечці аж 5 раз - і все ! ти й далі рятувальник!

Пам'ятаю, як одному з коллег гуманні офіцери-екзаменатори ну просто врятували його кар'єру:

- Давай підтягуйся
- Не можу
- Давай відтискайся від землі
- Не можу
- Ну хоч присядь разочків з 20
- Ух, присів
- Ну слава Богу – рятувальник !

Всі реальні навчання я проходив, беручи відгули і використовуючи вихідні і відпустки. Знав про це тільки мій начальник відділення Іван Філіпчук і начальник групи Василь Кобилюк. Це були навчання зі шведами і ASAP з першої долікарської допомоги, лавинні навчання, організовані польськими і словацькими гірськими рятувальниками, навчання з арбористики, скельні, водні, гірсько-велосипедні, спелеологічні, лещетарські – всі проходив з власної ініціативи і за власний кошт.

Наголошую, керівництво АРЗ СП нічого не робило в цьому напрямку - про що засвідчує моя книжка рятувальника! За 7 років при АРЗ СП рівень служби зійшов на рівень плінтуса.

Далі відбулась реорганізація, яка на Івано-Франківщині ліквідувала гірську рятувальну службу як таку, натомість створивши спеціалізовану пошуково-рятувальну службу, про фаховість якої - най це будуть вже Ваші "припущення" !


---------------------------------------

18 грудня 2017
источник:copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander