
|

Чим займається гірсько-патрульна рота Нацгвардії на Прикарпатті?"
У Долині на Івано-Франківщині 25 січня відбулося показове навчальне заняття гірсько-патрульної роти Нацгвардії
Наприкінці 2016 року в Нацгвардії створили окремий підрозділ - гірсько-патрульну роту, для забезпечення безпеки громадян і туристів в гірсько-лісистій місцевості.
Минуло більше року від часу створення підрозділу, проте населення мало знає про їх існування і те, чим вони займаються. Тож кореспондент Бліц-Інфо побував в Долині, де підрозділ надає допомогу місцевій поліції.
Начальник Долинського відділення поліції, полковник Василь Хомин розповів:
"Населення району 92 тисячі, а у нас працівників тільки 67 чоловік. Є недокомплектація. Після приїзду Нацгвардії нам стало легше: 22 людини та 4 авто - це серйозна підмога для нас. Щодня після 16 години і до 23 на чергування заступають чотири спільні автопатрулі і три піші. Серед останніх результатів такої співпраці позавчорашнє затримання браконьєрів у держлісгоспі. Патруль затримав авто, з якого троє людей займалися браконьєрством.
Також нацгвардійці допомагають розшукувати заблукалих грибників та охороняти порядок під час масових заходів (приклад - Новий Рік).
Навіть сама поява службовців Нацгвардії на їхніх спеціальних машинах з проблисковими маячками – це має великий профілактичний вплив.
І взагалі, відколи Нацгвардія приїхала до нас на допомогу, правопорушень у районі стало менше. На службу щодня з 16 до 23 години заступає чотири автопатрулі і три піші патрулі», – зауважив Хомин.
У свою чергу, заступник командира окремої гірсько-патрульної роти Віктор Федорів (він вже працював у Києві, Івано-Франківську, Тисмениці та інших містах) розповів, що підрозділ застосовують для охорони громадського порядку, боротьби з незаконним видобутком бурштину, пошуку заблукалих громадян у гірській місцевості.
"Наш підрозділ – єдиний у своєму роді на всю Національну гвардію України, тільки в нього є така специфіка завдань.
Він створений за зразком румунських колег. Ми маємо перевагу в пошуку людей, які заблукали в горах, адже поліція не може так швидко зібрати таку велику кількість людей і не має відповідного обладнання для порятунку в горах",- розповідає Федорів.
У кожного військовослужбовця роти є свій особистий рюкзак у якому є все необхідне для надання допомоги постраждалим у горах, а також спеціальний одяг, альпіністське та гірськолижне спорядження.
До складу підрозділу також входять медики, які можуть надати першу допомогу пораненим.
Рота також має у своєму розпорядженні і техніку, яка підходить для роботи у горах: квадроцикли та снігоходи.
І саме про навчання:
О 16 годині частина нацгвардійців взялися відпрацьовувати навички з несення служби в горах, пошуку громадян, що загубилися та надання допомоги пораненим, а решту заступили на патрулювання спільно з поліцейськими.
Правоохоронці використовували квадроцикл та снігохід. Відпрацьовували пошук громадян, що загубилися у гірській місцевості, та надання медичної допомоги.
Варто зауважити, що менш ніж за годину в поліцію поступило повідомлення про малолітніх хуліганів, які порушують громадський порядок біля центральної ялинки. Під час спілкування з патрулем один з підлітків поводив себе агресивно і неадекватно, тож його затримали і відвезли у відділ, а патруль вирушив далі стежити за порядком на вулицях.
Коментар Гірських рятувальників Івано-Франківської області:
«Як для боротьби із злочинністю, то закупили силу-силенну альпіністського та гірськолижного спорядження, квадроцикли та снігоходи. А як для рятування людей у горах – «Купуйте, хлопці, одяг на секундхенді!», а про спеціальну техніку – навіть не згадують!»
Коментар редакції kss.in.ua:
Коментар готується....
Джерело :
Агенція новин galka.if.ua ("На квадроциклах і снігоходах. Як працює нова гірська рота Нацгвардії на Прикарпатті")
Агенція новин blitz.if.ua ("Як проходять робочі будні гірсько-патрульної роти Нацгвардії на Долинщині")
Статті об'єднані в одну - редакція kss.in.ua
|
|