Статті, документи



Статті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

















Подписаться на рассылку





04.08.2017. Лист Президента ФСТ України, н.д. Лопушанського А.Я. до Голови ДСНС про призупинення реорганізації ГПРЧ



Шановний Миколо Олександровичу!

Федерація спортивного туризму звертається до Вас з проханням розглянути ситуацію, що виникла з приводу реорганізації рятувальної служби в Івано-Франківської області, яка зараз започаткована Вашим Наказом № 357 від 30.06.2017 р. ( на цей час наказу немає у відкритому доступі на офіційному сайті Служби, так само, як і на сайті обласного управління ДСНС).

Ще з 1 липня 2000 року, коли громадські рятувальники контрольно-рятувальної служби (КРС) перейшли до складу Міністерства надзвичайних ситуацій, кожні 5-6 років з гірськими рятувальниками проводять реорганізації, перепідпорядкування і все це під виглядом реформування.

17 липня 2017 р. кожен гірський рятувальник, що працює в системі управління ДСНС в Івано-Франківській області, отримав повідомлення про скорочення. За іронією долі, звільнять працівників чинної гірської рятувальної служби в день професійного свята – на День рятівника.

27 липня, всім керівникам гірської рятувальної служби Івано-Франківської області ще і оголосили догану. "Нас 10 чоловік і всім по списку винесли догану. Вчора нас всіх повідомили в телефонному режимі – кожного особисто, начальників відділень Косова, Верховини, Ворохти, Франківська та інших, а також керівників груп. Керівник відділу роботи з персоналом обласного управління ДСНС поставив нас до відома, що нам усім оголошені догани. Для мене це взагалі перша догана за 40 років професійної діяльності гірського рятувальника», – описав ситуацію керівник Верховинської гірської пошуково-рятувальної групи Василь Кобилюк.

На посадах керівників підрозділів, будуть працювати атестовані працівники, тобто гірських рятувальників замінять працівники пожежної служби.

Реформування тільки збільшує штат обласної служби, з 54 чол. на 01 січня 2016 р. до 81 - за цим наказом.

Туристська громадськість України з розумінням ставиться до необхідних змін в організації рятувальної служби, наближення ії до європейского рівня. Але не таким шляхом, коли рятувальними роботами в горах керують пожежники за фахом. Вони не знають ні місцевості, ні алгоритму реагування в різних ситуаціях, які трапляються в горах, не мають досвіду гірського рятування потрапивших в безпеку людей.

А мова їде про життя людей…

Сьогодні рятувальникам потрібні сучасні GPS, новітня техніка, засоби транспортування (квадроцикли, снігоходи), а не збільшення штату. Треба переходити з кількісного до якісного складу гірської рятувальної служби. Залучати до роботи громадських рятувальників (волонтерів), такі у нас є.

В європейських країнах давно вже це зроблено, треба тільки творчо перейняти той досвід. Міжнародна комісії рятування в горах (IKAR-CISA) допоможе.

Шановний Миколо Олександровичу, Федерація спортивного туризму України звертається до Вас з проханням призупинити дію наказу № 357 від 30.06.2017 р.

«Про здійснення організаційно-штатних заходів в підрозділах обласного ДСНС» для вивчення ситуації, враховуючі широкий негативний резонанс серед туристської громадськості України.



Президент Федерації туризму України,
народний депутат України
А.Я.Лопушанський


---------------------------------------

...... 2017 р




источник:







copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander