Статті, документи



Статті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  

















Подписаться на рассылку





04.08.2017. Лист Президента ФСТ України, н.д. Лопушанського А.Я. до Голови ДСНС про призупинення реорганізації ГПРЧ



Шановний Миколо Олександровичу!

Федерація спортивного туризму звертається до Вас з проханням розглянути ситуацію, що виникла з приводу реорганізації рятувальної служби в Івано-Франківської області, яка зараз започаткована Вашим Наказом № 357 від 30.06.2017 р. ( на цей час наказу немає у відкритому доступі на офіційному сайті Служби, так само, як і на сайті обласного управління ДСНС).

Ще з 1 липня 2000 року, коли громадські рятувальники контрольно-рятувальної служби (КРС) перейшли до складу Міністерства надзвичайних ситуацій, кожні 5-6 років з гірськими рятувальниками проводять реорганізації, перепідпорядкування і все це під виглядом реформування.

17 липня 2017 р. кожен гірський рятувальник, що працює в системі управління ДСНС в Івано-Франківській області, отримав повідомлення про скорочення. За іронією долі, звільнять працівників чинної гірської рятувальної служби в день професійного свята – на День рятівника.

27 липня, всім керівникам гірської рятувальної служби Івано-Франківської області ще і оголосили догану. "Нас 10 чоловік і всім по списку винесли догану. Вчора нас всіх повідомили в телефонному режимі – кожного особисто, начальників відділень Косова, Верховини, Ворохти, Франківська та інших, а також керівників груп. Керівник відділу роботи з персоналом обласного управління ДСНС поставив нас до відома, що нам усім оголошені догани. Для мене це взагалі перша догана за 40 років професійної діяльності гірського рятувальника», – описав ситуацію керівник Верховинської гірської пошуково-рятувальної групи Василь Кобилюк.

На посадах керівників підрозділів, будуть працювати атестовані працівники, тобто гірських рятувальників замінять працівники пожежної служби.

Реформування тільки збільшує штат обласної служби, з 54 чол. на 01 січня 2016 р. до 81 - за цим наказом.

Туристська громадськість України з розумінням ставиться до необхідних змін в організації рятувальної служби, наближення ії до європейского рівня. Але не таким шляхом, коли рятувальними роботами в горах керують пожежники за фахом. Вони не знають ні місцевості, ні алгоритму реагування в різних ситуаціях, які трапляються в горах, не мають досвіду гірського рятування потрапивших в безпеку людей.

А мова їде про життя людей…

Сьогодні рятувальникам потрібні сучасні GPS, новітня техніка, засоби транспортування (квадроцикли, снігоходи), а не збільшення штату. Треба переходити з кількісного до якісного складу гірської рятувальної служби. Залучати до роботи громадських рятувальників (волонтерів), такі у нас є.

В європейських країнах давно вже це зроблено, треба тільки творчо перейняти той досвід. Міжнародна комісії рятування в горах (IKAR-CISA) допоможе.

Шановний Миколо Олександровичу, Федерація спортивного туризму України звертається до Вас з проханням призупинити дію наказу № 357 від 30.06.2017 р.

«Про здійснення організаційно-штатних заходів в підрозділах обласного ДСНС» для вивчення ситуації, враховуючі широкий негативний резонанс серед туристської громадськості України.



Президент Федерації туризму України,
народний депутат України
А.Я.Лопушанський


---------------------------------------

...... 2017 р




источник:







copyright 2017 Palamarchuk Alexander