Статті, документиСтатті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

Подписаться на рассылку

Відгук Львівської ГОРС на підтримку Івано-Франківських рятувальниківГОРС (гірська оперативно-рятувальна служба) Львівської обл.
Михайло Яворівський


Гірська оперативно-рятувальна служба (ГОРС, - Львівська обл.) опублікувала відгук на події навкруги реформування Гірської пошуково-рятувальної частини АРЗ СП Управління ДСНС в Івано-Франківській області:

---------------------------------------

4 серпня 2017 р

Друзі! Оскільки серед громадськості і особливо туристської спільноти широкого розголосу набула так звана "реформа" гірських рятувальних підрозділів, ми вирішили висловити свою позицію у цьому питанні.

ГОРС є абсолютно солідарним з нашими колегами - гірськими рятувальниками Івано-Франківської області. Штучне роздування штату, призначення на всі керівні посади офіцерів-пожежників, скорочення професіоналів, - поставить хрест на залишках гірської рятувальної служби. Свого часу аналогічна "реформа" ліквідувала Львівський гірський пошуково-рятувальний загін, що спонукало нас об'єднатися і створити ГОРС.

Враховуючи наш досвід співпраці з Товариством Червоного Хреста України, Контрольно-рятувальною службою, рятувальними службами країн Євросоюзу, маємо свій проект реформування у цій сфері. Який передбачає створення єдиної гірської рятувальної служби європейського типу. Основу якої мають скласти не офіцери-пожежники, а рятувальники-волонтери, любителі гір, які йдуть на пошукові роботи за покликанням.

В масштабах України така реформа має бути поетапною.
Вже сьогодні, і чим швидше вийти із підпорядкування обласних пожежних управлінь, далі об'єднати всі розпорошені гірські підрозділи в єдину структуру, в Києві створити орган координації даними підрозділами.

В структуру включити існуючі дієздатні громадські рятувальні служби - поділитись з ними обов'язками та відповідно фінансуванням. Вже зайнятись підготовкою громадських гірських рятувальників, що надасть можливість поетапно перейти до аналогів Європейських гірських служб. Структурі надати статус юридичної особи та окреме фінансування.

Обласним управлінням тільки оперативне підпорядкування. Жодних погонів, найвище звання - це професіоналізм і якісне добровільне виконання обов'язків, саме на таких засадах більше ста років успішно працює "Бергвахт", "ГОПР" та інші служби. Більше того, ми переконані, що цю амбітну мету можна досягти в межах існуючого на даний час фінансування. Інколи для того, щоб провести справді дієву реформу не потрібно захмарних коштів! Важливо, щоб не заважали і не намагались керувати так звані "дипломовані професіонали".


---------------------------------------


источник:copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander