Статті, документиСтатті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

Подписаться на рассылку

Про демілітаризацію МНС УкраїниЯк відомо, особовий склад та аварійно-рятувальні засоби ліквідованих ГПРЗ (гірських пошуково-рятувальних загонів) переведено і передано до Аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення Головних управлінь (Управлінь) МНС у відповідних областях. Аварійно-рятувальні загони спеціального призначення є формуваннями Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (ОРС ЦЗ) МНС України (в даний час – ОРС ЦЗ ДСНС України (Державної служби України з надзвичайних ситуацій).

Оперативно-рятувальної служба цивільного захисту (ОРС ЦЗ) створена згідно з Указом Президента України від 19 грудня 2003 року № 1467/2003 «Про Державну програму перетворення військ Цивільної оборони України, органів і підрозділів державної пожежної охорони в Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту на період до 2005 року». Метою Державної програми було підвищення рівня забезпечення захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, створення єдиної системи запобігання і реагування на такі ситуації в мирний час і в особливий період, адаптація її до європейських стандартів, більш ефективне використання бюджетних коштів на зазначені цілі, демілітаризація МНС України.


Кодекс цивільного захисту України дає таке визначення:

«Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту – спеціальне НЕВІЙСЬКОВЕ об’єднання аварійно-рятувальних та інших формувань, органів управління такими формуваннями системи центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.»

Кодекс ЦЗУ прийнято 02.10.2012 № 5403-УІ і введено в дію з 1 липня 2013 року. Тоді МНС ще формувало і реалізовувало державну політику у сфері ЦЗ. З підпорядкуванням МНС-ДСНС Міністру МВС формування політики у сфері ЦЗ відходить наверх, під Міністра МВС. Хоча зміни у Кодексі ЦЗУ не відбулися.источник:copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander