Статті, документиСтатті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

Подписаться на рассылку

Про ліквідацію Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону19 липня 2011
м.Івано-Франківськ

Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону, як і Івано-Франківського координаційного аварійно-рятувального річкового центру більше не існує. 11 липня цього року вказані підрозділи було ліквідовано як окремі юридичні особи відповідними наказами Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій разом ще з трьома гірськими пошуково-рятувальними загонами, трьома морськими і чотирма річковими координаційними аварійно-рятувальними центрами, а також Дніпропетровським воєнізованим гірничо-рятувальним (аварійно-рятувальним) загоном.

Раніше було ліквідовано департаменти МНС, які відповідали за порятунок в горах і на воді.

Наразі штатні одиниці ліквідованих Івано-Франківських ГПРЗ та РКАРЦ передано до складу Аварійно-рятувального загону спецпризначення управління МНС в Івано-Франківській області. Працюють відповідні ліквідаційні комісії, очолювані начальником обласного УМНС полковником служби цивільного захисту Володимиром Чернецьким.

На думку рятувальників, така реорганізація негативно вплине на стан порятунку людей, адже альпіністами та водолазами відтепер керуватимуть люди, які не мають ні навичок, ані досвіду у вказаній, досить специфічній, справі. Крім того, ліквідація відповідних департаментів в Міністерстві значно ускладнить координацію рятувальних операцій.

Слід зазначити, що, за даними керівництва УМНС в області, в 2010 році співробітниками Івано-Франківського гірського пошуково-рятувального загону було проведено 126 пошуково-рятувальних робіт, в ході яких було врятовано 665 туристів, 39 особам було надану першу долікарську допомогу, 57 разів забезпечували безпеку масових туристичних заходів. Ще 7 пошуково-рятувальних робіт гірські рятувальники провели в першому півріччя цього року, врятувавши при цьому 8 туристів і трьом надавши першу долікарську допомогу.

В свою чергу водолазами Івано-Франківського річкового координаційного аварійно-рятувального центру в 2010 році було проведено 80 пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних робіт, перевезено через водні ділянки 1436 осіб, 29 разів рятувальники забезпечували безпеку масових заходів, здійснили 63 виїзди на проведення запобіжно-профілактичної роботи, підготовили 64 матроси-рятувальника для сезонних рятувальних постів. Протягом першого півріччя 2011 року водолази провели 27 пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних робіт, 4 рази забезпечували безпеку масових заходів, здійснили 16 виїздів на проведення запобіжно-профілактичної роботи.


источник: http://forum.pravda.if.ua/news-21701.htmlcopyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander