Статті, документи



Статті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

















Подписаться на рассылку





Про міжнародну конференцію “Стимулювання розвитку туризму у Карпатському регіоні шляхом покращення сервісу та безпеки туристів”



22 березня 2013

м. Львів
Прес–реліз/звіт № 4


Асоціація гірських провідників "Ровінь"


Шановні Колеги, як ми Вас інформували, з 01 січня 2013 р. розпочав роботу проект за назвою: “Стимулювання розвитку туризму у Карпатському регіоні шляхом покращення сервісу та безпеки туристів”.



Проект співфінансується з коштів Європейського Союзу в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013.

Згідно заходів проекту, 14 березня 2013 у м. Львові, за ініціативи Громадської організації „Асоціація Гірських Провідників «Ровінь» (АГП «Ровінь») у співпраці з Департаментом міжнародного співробітництва та туризму Львівської Обласної Державної Адміністрації організовано та проведено Міжнародну конференцію «Стимулювання розвитку туризму у Карпатському регіоні шляхом покращення сервісу та безпеки туристів».

Міжнародна Конференція відбулась в конференц-залі Львівської облдержадміністрації. В роботі Міжнародної конференції, взяли участь 60 учасників – із Львівської/Закарпатської/Івано – Франківської/Чернівецької областей, з м. Тернопіль, м. Запоріжжя, м. Київ, з АР Крим, Республіки Польща, Республіки Білорусь, Чеської Республіки.

На офіційному відкритті Міжнародної конференції із вітальним словом виступив в.о. директора департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської облдержадміністрації Лев Захарчишин та наголосив на важливості сучасної системи безпеки туристів, про зобов’язання ЛОДА стосовно організації і забезпечення безпеки туристів в горах. Наголошено на важливості співпраці державних служб і ГО по забезпеченні безпеки туристів і формуванню туристичного іміджу області. Про Програму закупки обладнання, все це надасть нового поштовху для розвитку туризму на Львівщині


Учасники Міжнародної конференції ухвалили Резолюцію, в статтях котрої декларують:

1. Поширювати інформацію про туристичні можливості Карпатського регіону та транскордонні туристичні маршрути шляхом здійснення публікацій брошур, листівок та путівників, орієнтованих на туристів.

2. Проводити скоординовані спільні роботи в сфері маркетингу і промоції регіону.

3. Надавати допомогу органам державної влади у вивченні туристичних потоків, особливо на територіях Національних Природних Парків, розробляти та здійснювати заходи, що поліпшують екологію Карпатського регіону, у тому числі шляхом проведення з туристами бесід та занять щодо поведінки у горах, сприяти популяризації та дотриманню екологічних правил під час подорожей.

4. Підтримати створення в гірських районах України добровільних громадських пошуково- рятувальних команд з числа кваліфікованих кадрів спортивного туризму, альпіністів, гірськолижників та місцевих мешканців гірських населених пунктів.

5. Рекомендувати фахівцям туристичного супроводу та гірським рятувальникам з інших областей України та прикордонних воєводств Польщі щорічно приймати участь у спільних навчаннях, стажуваннях та тренувальних зборах.

6. Розробляти проекти та пропонувати для встановлення вздовж туристичних шляхів інформаційні знаки-таблиці з інформацією про діючі гірські пошуково-рятувальні пункти, які обслуговують дану територію, та їхні контактні телефони.

7. При підготовці фахівців туристичного супроводу (гірських провідників) та гірських рятувальників дотримуватись принципів гендерного рівноправ’я чоловіків і жінок з точки зору їх шансів на ринку праці.

8. Звернутись до Державного агентства України з туризму та курортів з проханням залишити існуючий до недавнього часу механізм видачі Дозволів на право здійснення туристичного супроводу фахівцям туристичного супроводу.

9. Виступити з ініціативою щодо внесення змін та доповнень до Кодексу цивільного захисту України в частині надання дозволу на організацію та проведення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації рятувальників професійних аварійно-рятувальних служб громадськими об’єднаннями та організаціями, опираючись на власну матеріально-технічну базу, відповідно до специфіки діяльності, а не виключно в закладах державної форми власності.

10. Виступити з ініціативою щодо розробки відповідно до міжнародного досвіду Закону України «Про гори», в якому чітко передбачити функції, права та відповідальність суб’єктів туристичної діяльності, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, що здійснюють діяльність в горах. В якому також передбачити зобов’язання держави у забезпеченні безпеки людей. Визначити загальні правила поводження та безпеки людей у горах.

11. Передбачити Законом України «Про страхування» обов’язкове особисте страхування туристів та відпочиваючих які перебувають у гірській місцевості. Визначити порядок укладання Договорів страхових компаній з аварійно-рятувальними службами, в яких передбачити механізм відшкодування витрат за проведені профілактичні, пошуково- (аварійно-) рятувальні роботи.

12. Звернутися з листом до голови Державної служби з надзвичайних ситуацій та відповідним зверненням до КМУ з проханням переглянути питання щодо реформування гірських рятувальних підрозділів в системі ДСНС.

13. Звернутись з проханням до голови ДСНС створити комісію з залученням фахівців гірських рятувальних служб та управлінь туризму для всебічного і достовірного аналізу результатів реорганізації гірських пошуково-пошуково-рятувальних загонів, врахувати негативні аспекти цієї реформи в АР Криму та Львівської області, врахувати пропозиції туристсько-спортивних організацій, вивчити досвід інших країн в питаннях захисту та безпеки туристів в горах і продовжити реформування гірських підрозділів.

14. Розглянути можливість відновлення гірським пошуково-рятувальним загонам статусу юридичної особи та розглянути інші можливі варіанти реорганізації:

15. розробити та затвердити нормативно-правові акти де визначити критерії та провести розрахунки необхідної чисельності рятувальників та оперативних одиниць. Рекомендувати провести розрахунки виходячи з специфіки території (навантаження, чисельності туристів, наявності потенційних природних небезпек і т.д.), а також дислокації рятувальних підрозділів для ефективного реагування на надзвичайні ситуації (особливо враховувати час прибуття на місце для надання допомоги потерпілим);

16. створити Центр підготовки (проведення первинної підготовки) та перепідготовки гірських рятувальників. З цією метою розробити та затвердити навчальні програми в яких також передбачити можливість підвищення кваліфікації гірських рятувальників;

17. структурні гірські пошуково-рятувальні підрозділи укомплектувати спорядженням, технікою та майном відповідно до сучасних вимог;

18. сприяти створенню та розвитку громадських гірських пошуково-рятувальних підрозділів та налагодженню їх взаємодії зі держаними рятувальними формуваннями.

19. Звернутись до Місцевих органів влади з проханням розглянути можливість надання допомоги громадським Контрольно-рятувальним службам туристсько-спортивної спілки України Карпатського регіону, а також сприяти їх розвитку шляхом розроблення та фінансування спільних цільових програм щодо захисту та безпеки туристів.


источник: www.rovin.com.ua







copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander