Статті, документи



Статті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

















Подписаться на рассылку





Гірський рятувальник, що звільнився через псевдореформу, повернувся навчати колег


25 січня 2018

У гірську рятувальну службу - в Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ДСНС в Івано-Франківській області - повернувся досвідчений рятувальник з 40-річним стажем, колишній начальник 3-ї пошуково-рятувальної групи гірської пошуково-рятувальної частини, мешканець Верховинщини Василь Кобилюк.





КУРС раніше писав про результати реорганізації гірської рятувальної служби на Івано-Франківщині - досвідчені гірські рятувальники звільнилися, не побачивши себе в новій структурі.

Василь Кобилюк говорить: "Боротися з "системою" не збираюся, буду виконувати свої посадові обов'язки і робити корисну справу для рятувальників, а відповідно і для самих туристів. Рятувальник має бути фізично сильним, вправним, витривалим, знаючим місцевість і без шкідливих звичок. Задля того, щоб саме так і було, я і повернувся в службу".

Рішення Василя Кобилюка було сприйняте неоднозначно. Туристи радіють, тоді як колеги закидають йому непослідовність - мовляв, "грюкнув дверима", а потім усе ж пішов на співпрацю з тими, хто спотворив гірську рятувальну службу псевдореформою.

"Скоро на краще нічого не зміниться, і не сподіваюся. Але туристи в чому винні? Вони хочуть ходити в гори і в разі НС отримати допомогу. Кваліфіковану, швидку, професійну і дієву. Хай громадські служби стануть на ноги. Коли я побачу, що вони швидко і оперативно реагують на НС, я покладу цей хрест і повернуся в свій бізнес. Але зараз залишити цих "рятувальників" 1990-1995 р.н. наодинці зі стихією і потерпілими совість не дозволяє.
В мене колосальний гірський досвід 40 +. Ви пропонуєте забрати його з собою в могилу... Хтось же має тягнути цей віз...
Політика і амбіції тут ні до чого. Трава має бути зеленою, а туристи живими. Крапка." - відповів на закид Кобилюк.


---------------------------------------

29 січня 2018




источник: kurs.if.ua/news/vidomyy_girskyy_ryatuvalnyk_....







copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander