
|

Інспектувати українські Карпати щодо лавинонебезпеки закарпатським рятувальникам допомагають іноземні колеги
20.04.2012
20 квітня в приміщенні Закарпатського центру з гідрометеорології пройшла міжнародна конференція щодо лавинної ситуації в українських Карпатах.
За останні п'ять років в горах значно зросла кількість туристів, які шукають можливості для катання на лижах та сноубордах на відкритій місцевості (фрірайди). У пошуках адреналіну вони вибирають для подорожей довгі зимові лижні маршрути засніженими хребтами, чим наражають себе на зайву небезпеку.
Якщо говорити мовою цифр, то впродовж зимового періоду 2011/2012 років особовим складом підрозділів Закарпатської гірської пошуково-рятувальної части Аварійно-рятувального загону спеціального призначення було здійснено 262 виїзди для виконання робіт за призначенням, з них 131 - на виконання аварійно-рятувальних та пошукових робіт. У ході даних операцій було врятовано 182 особи ще 109 людей отримали невідкладну долікарську допомогу. Статистика вражаюча, адже інколи громадяни, які вирушають у засніжені Карпати, не задумовуються над рівнем небезпеки, яка чатує на них в горах. Одна з них - лавинонебезпека.
Тому конференція, яка відбулась 20 квітня за участю представників гірських та лавинних служб Чеської Республіки, Словаччини, Польщі, керівництва пошуково-рятувальної служби Закарпаття та Закарпатського центру з гідрометеорології є дуже важливим кроком в налагоджені співпраці з гірськими службами сусідніх країн для досягнення загальної мети - зменшення небезпеки для відпочивальників у Карпатах.
У рамках цієї співпраці з ініціативи та участі закордонних колег в період з 23 по 26 січня 2012 року в Рахівському районі на полонині Драгобрат проводилися спільні практичні навчання на тему: "Визначення і прогнозування лавинної небезпеки та способи рятування людей, які потрапили в лавину". Аналогічні навчання також пройшли в лютому поточного року на Боржавських полонинах в районі села Пилипець, що на Міжгірщині.
Серед проблем, пов'язаних з безпекою зимового відпочинку в Карпатах, які обговорювалися учасниками сьогоднішньої міжнародної зустрічі, пріоритетним в було питання щодо моніторингу лавинної ситуації, який на території Закарпатської області здійснюється сніголавинною станцією "Плай". За її даними (сезон 2011/2012 року) на околицях Плаю (західна Боржава) було досліджено 26 лавин. Проте "Плай" покриває тільки метеорологічні умови в околицях гірського масиву Боржава, полонини Руна та масиву Пікуй. А гірські масиви Свидовець та Чорногора, де також відпочиває чимало туристів, через брак технічного обладнання, залишаються поза увагою спеціалістів. Тому в перспективі іноземнми колегами розглядаються питання встановлення нових автоматичних метеостанцій та дооснащення вже існуючих. Також планується відкрити веб-сторінку в мережі Інтернет, яка інформуватиме про лавинну ситуацію в Карпатах.
ТУ МНС у Закарпатській області
источник:
|
|