Статті, документиСтатті  
Діючі документи  
Документи МНС-ДСНС  
 
Програми професійної підготовки гірських рятувальників  

Подписаться на рассылку

Про "Державну програму розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022рр.Як відомо, на Кабінет Міністрів України також напала така, що взялася нізвідки, турбулентність і спричинила його засідання у гарну, красну неділю - 20 жовтня.
Внаслідок такого турборежиму прийнята Постанова КМУ № 880, текст якої та затвердженої нею Державної програми через "відсутність на роботі турбодрукаря" ніяк не могли опублікувати.

Нарешті, 11 листопада ц.р., Кабінет Міністрів України надрукував Державну програму розвитку регіону Українських Карпат на 2020-2022 роки. Що ж ми бачимо у розділі "Очікувані результати" за напрямом - розвиток туристичного потенціалу та безпека територій ?

Тут всього 9 пунктів, і останній про безпеку в гірських місцевостях:
"створення та матеріально-технічне забезпечення центрів безпеки необхідним майном, технічними засобами та спорядженням для ефективного проведення пошуково-рятувальних робіт та надання екстренної медичної допомоги спеціалізованими аварійно-рятувальними службами".

Для більш повного розуміння, що це за ЦЕНТРИ БЕЗПЕКИ, переходимо до Додатку № 1 цієї Державної програми і знаходимо 11-те завдання: "Запобігання виникненню та ліквідація наслідків НС на території гірських населених пунктів". Зразу виникає питання: "А за межами населених пунктів, власне у горах, куди йдуть туристи, допомога їм не надаватиметься ?" - відповіді немає.

Для виконання 11-того завдання заплановано такий один захід: "Створення та матеріально-технічне забезпечення центрів безпеки…Всього створити 34 ЦБ, у 2020 р. - 4 ЦБ, у 2021 р. - 12 ЦБ, у 2022 р. - 18 ЦБ."
Ось так автори Державної програми написали, навіть не довідавшись, які аварійно(пошуково)-рятувальні пункти працюють на сьогоднішній день в Карпатському регіоні. А їх в системі ДСНС 20 (!) і матеріальне забезпечення здійснюється на вкрай низкому рівні (!), а тут ще 34 центри (пункти) потрібно відкривати !

Йдемо далі по документу. Які кошти будуть використані для створення ЦЕНТРІВ БЕЗПЕКИ ? - Повністю з Державного бюджету (!) і виконавцями Державної програми прописані МінРозгром (тобто, МінРегіон ) і ДСНС ! Виходить, цифру "34ЦБ" ДСНС погодило і вже взялося до "роботи"! Взялося, бо вже з жовтня ц.р. кількісний склад підрозділів ДСНС, що працюють в горах, збільшено на 40 одиниць (всі посади воєнізовані).

Схоже на те, що чи не на кожному повороті стежини у Карпатах буде чатувати гірський рятувальник у погонах ! Напевно, ДСНС в цій ситуації більше цікавить кількість грошей, що прийде на утримання нових 34 ЦЕНТРІВ БЕЗПЕКИ, а ніж безпека туристів у горах. Адже після схожої за духом реорганізації гірського рятувального підрозділу в Івано-Франківській області у 2017 році, коли кількість посад була збільшена на 20%, неукомплектованість його на жовтень ц.р. складала 24 одиниці, а за цим проглядаються гарні премії місцевому керівництву за економію фонду заробітної плати!Віктор Рубєйкін, майстер спорту з спортивного туризму


---------------------------------------

17 листопада 2019
источник:copyright 2017-2019 Palamarchuk Alexander