Надзвичайні події

трехместная палатка Geos 3
Как работать с жумаром

Подписаться на рассылку

Приклад взаємодії рятувальних служб: пошуково-рятувальні роботи в районі г.Синяк 03 травня 2019.04 травня 2019
Михайло Яворівський


Був вчора ввечері співучасником організації пошуково-рятувальних робіт в районі г.Синяк. Таких акцій в мене було більше сотні, але ця по-своєму особлива. Про що і хочу розповісти.

Це був приклад ефективної міжнародної співпраці, співпраці громадських та державних рятувальників. Вперше за багато років я не відчув будь-яких нездорових амбіцій, наприклад таких: "хто швидше знайде", "хто швидше доповість начальнику", "ми круті - ви ніхто", "ми маємо право на пошукові роботи, а ви - ні", та головне - не відчув ворожого протистояння державних та громадських рятувальників. Все було зроблено оперативно та професійно. За що вдячний всім хто брав у цьому участь!

Декілька слів про саму акцію: пізно ввечері отримав дзвінок від начальника Бещадської групи "GOPR" (гірські рятувальники Польщі), що вони мають інформацію від родичів польскої туристки, що вона, перебуваючи в Українських Карпатах, потребує допомоги - травмувала ногу десь в районі г.Синяк, легко вдягнена і змерзла; на зв'язок з нею вийти не можуть, точне місце знаходження також не знають. Через кілька хвилин таку саму інформацію отримали на сторінку "ГОРСу" від друзів потерпілої туристки з Варшави.

Дзвоню і передаю інформацію давнім знайомим та бувшим колегам по роботі в МНС Андрію Харьо, Петру Лазаровичу та Сергію Дячуку (ДСНС). Поки хлопці готуються до пошуків польські рятувальники "GOPR" за допомогою телефонного додатку "Ratunek" визначили координати потерпілої і передали нам. Дякуючи допомозі Макса Микитина змогли адаптувати ці координати під наші комп'ютери та GPS. На пошуки потерпілої оперативно виїхали гірські рятувальники з Яремче та Ворохти (ДСНС), потерпілу швидко знайшли та успішно транспортували вниз.

Особисто від себе та начальника Бещадської групи "GOPR" Криштофа Щурека передаю велике дякую за професіоналізм державним гірським рятувальникам, а також тим рятувальникам-волонтерам, які були готові долучитись до пошуків.

Можна було б на цій позитивній ноті завершити розповідь, але, знаючи наші реалії про "реформи гірської служби", ну просто дуже хочеться висловити побажання, щоб ми не втратили останніх професіоналів, а прикладів успішної взаємодії всіх рятувальних - державних і громадських - було побільше!

Бережіть себе та пам'ятайте, що гори - це красиво, але небезпечно!04 травня 2019

Михайло Яворівський
керівник громадської Гірської оперативно-рятувальної служби

Львів


-------------------------------------------
источник:copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander