Заходи

Круглый стол КСС-2018

Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників

Лавинні навчання на Боржаві 23-25.02.2018

Міжнародна конференція рятувальників - 17 березня 2018, м.Львів

















Подписаться на рассылку





Про гірських рятувальників і Круглий стіл. Думка вголос.



Моє ставлення до планів проведення Круглого столу з проблем гірського рятівництва тільки позитивне. Але формат заходу лише струсне повітря і не більше. Цей формат не відповідає гостроті ситуації. Зима показала - гинуть люди.

Фах рятувальників і специфіка їх діяльності заслуговує виокремленняня в службі спеціалізованих підрозділів. Питання тільки в тому, на яких засадах. Біля ЗСУ створюється ополчення для сприяння і підтримки армії, громадський опір і т.д. Будемо впевнені, що запобігання наслідкам масштабного лиха без широкої участі громадськості, її самоорганізації НЕМОЖЛИВО.

Тому, серед населення варто готувати спеціалістів з організації взаємодії з цивільним непідготовленим населенням. А в умовах надання послуг рятувального характеру не обійтись без такої структури, яка б забезпечувала наявність фахівців-професіоналів, які навчають, готують, стимулюють населення до участі в рятувальних заходах, особливо залучаючи тих спеціалістів, які досконало ознайомлені і є фахівцями спортивних, послугових процесів, при реалізації яких трапляються випадки рятування і надання фахової допомоги різного штибу.

Важливо зрозуміти, що пошукові операції мають більшу ефективність, коли до них залучається як більше людей. Для їхньої організації повинні бути підготовлені інструктори. А служба надає матеріально-технічну підтримку і матеріальне забезпечення.

САМІ РЯТУВАЛЬНІ СЛУЖБИ НЕ МОЖУТЬ ДІЯТИ ЕФЕКТИВНО. Не вистачить ресурсів. А тому рятувальні служби мають навколо себе територіально створювати громадські спілки, до яких залучати в якості членів як фізичних осіб, так і юридичних осіб. Серед юридичних осіб до них мають входити місцеві федерації спортивного туризму, клуби спортивного туризму, підрозділи рятувальників, підприємці, які займаються активним туризмом, гірськолижні курорти і табори, всі, хто має забезпечувати безпеку при наданні туристських послуг.

На це має бути централізоване рішення Міністерства, при ньому має бути утворений спеціалізований підрозділ по роботі з громадськими організаціями, які активно сприяють наданню послуг рятування, виписана спеціалізована нормативна база, визначені засади для підготовки і перепідготовки кадрів для ведення такої діяльності, способів мотивації і заохочення громадськості, забезпечення ресурсами Міністерства при проведенні пошукових операцій та навчальних заходів.

Про це в рамках формату Круглого столу можна тільки поговорити.

А для реалізації і досягнення результатів потрібен зовсім інший формат.

Він передбачатиме  підготовку постанови Кабміну за участю ММСУ, МОНУ, Рятувального міністерства, ФСТУ, місцевих влад, і т.д. 
Десь так.



Юрій Бабенко,
майстер спорту з туризму
Голова комісії з інфраструктурних проектів і масового туризму Федерації спортивного туризму України
---------------------------------------

30 грудня 2017 р.




источник:







copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander