Наша мета

трехместная палатка Geos 3
Как работать с жумаром

Подписаться на рассылку
Наша мета

Наш ресурс, веб-сайт kss.in.ua, має на меті інформаційну підтримку процесу створення в Україні нової гірської пошуково-рятувальної служби (ГПРС). Ця задача є нагальною і невідкладною, позаяк кожний день туристи і відпочиваючі мандрують/перебувають в українських горах і мають при потребі людське право на допомогу професійних гірських рятувальників.

Нова пошуково-рятувальна служба (ГПРС), на наш погляд, має будуватися за такими загальними принципами:


Завдання ГПРС

1. Профілактика нещасних випадків
2. Контроль туристів у районі
3. Надання допомоги у разі потреби

Організаційна структура

1. ГПРС повинна бути самоврядною організацією, єдиною в Карпатському регіоні.
2. ГПРС складається з оперативніх загонів, що діють в тісній координацйії, але кожний на своїй территорії.
3. Постійно керує роботою служби в реальному часі координаційний центр (він же відповідає при потребі за контакти і взаємодію з дотичними організаціями на кшталт МНС, поліції, ЗСУ).

Кадровий склад. Принципи підбору

1.Кандидатами у рятувальники можуть бути спортсмени та інструктори середнього та вищого рівня кваліфікації - з альпінізму, спортивного туризму, лижного та гірськолижного спорту, орієнтування тощо.

2. Мотивацією до роботи в новій гірській пошуково-рятувальній службі у кандидата в рятувальники повинна бути його відданість до спорту, його любов до гір і мандрівок, розуміння людей, що ходять у гори, знання небезпек, що чекають на туриста у горах, усвідомлення своєї відповідальності за оперативність і правильність власних дій під час рятувальних робіт.

3. Керівниками в такій службі повинні бути найдосвідченіші з рятувальників, які мають організаторські здібності і будуть обрані всім колективом (вибірність керівників).

4. Кадровим резервом для нової гірської пошуково-рятувальної служби буде товариство громадських спортивних і рятувальних кадрів, що розвиватиметься поруч з новою службою у щільній з нею взаємодії.copyright 2017-2022 Palamarchuk Alexander